Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Rekabet Kurumu Siteden Kaldırdı!
Ekonomi
2019-12-18 17:17

Rekabet Kurumu Siteden Kaldırdı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ziraat Bankası'nın Simit Sarayı'nı almasını tasvip etmiyorum" açıklamasının ardından Rekabet Kurumu, Ziraat Bankası tarafından yapılan devralma başvuru duyurusu apar topar kaldırdı.


Ziraat Bankası'nın, Simit Sarayı'nı almak için Rekabet Kurumu'na başvurmasıyla başlayan tartışmalar bitmek bilmiyor. Bankanın maddi olarak zor durumda olan Simit Sarayı'nın yüzde 51 hissesini satın almasıyla ilgili süreç Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da soruldu.

Erdoğan, "Benim bunu tasvip etmem mümkün değil. Geçmişte kamu bankalarının görev zararı olayları sebebiyle nasıl battığını hatırlayın" dedi. Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından dikkat çekici bir gelişme yaşandı.

Karar'da yer alan habere göre, Rekabet Kurumu'nun internet sitesinden, Ziraat Bankası tarafından yapılan devralma başvuru duyurusu apar topar kaldırıldı.

Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, işlem kapsamında mevcut hissedarlar arasında yapılacak hisse devirleri ile Simit Sarayı sermayesini temsil eden payların yaklaşık 20.7 milyon adedi Kavukçu Yapı tarafından Ziraat Girişim Sermayesi'ne devredilecek.

Eş zamanlı olarak sermaye artırımına ilişkin yapılacak genel kurul sonucunda Ziraat Girişim ihraç edilecek emisyon primli payları iktisap etmek suretiyle Simit Sarayı'nın sermayesindeki payların toplam yüzde 51'ini elde etmiş olacak.

Ziraat Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Ziraat GSYO), Ziraat Finans Grubu'nun yeni üyesi olarak 8 Kasım 2018 tarihinde kuruldu.

 

merhabahaber


Bu haber 1045 kez okundu.


EV9dzn.gif

SON YORUMLAR

Güneysınır Haber © 2019 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Guneysinirhaber bir Gençliğin Sesi Radyo ve Televizyon A.Ş Markasıdır.

Şafak Medya