Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Trump'tan Türk Heyetine Alaycı Sözler!
Siyaset
2019-06-30 14:35

Trump'tan Türk Heyetine Alaycı Sözler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la S-400 gerilimini düşüren ABD Başkanı Donald Trump’ın alaycı dili dikkat çekti.

 

Japonya'nın Osak şehrinde gerçekleştirilen G-20 zirvesinde liderler heyetleriyle birlikte karşılıklı görüşmeler gerçekleştirdi. Bir türlü  çözüme kavuşturulamayan S-400 sorunu için de ABD ile Türk heyeti Osaka'da biraraya geldi. Görüşmeler esnasında ABD Başkanı Donald Trump'ın Türk heyetine söylediği sözler dikkatlerden kaçmadı.

"BU KADAR GÜZEL İNSANI HOLLYWOOD SETİNDE BULAMAZSINIZ"

Trump S-400 krizinde topu Obama’ya attı. Trump, kameralar önündeki sözlerine karşın Washington’ın “sorunlu konular, kaygılıyız” vurgusu öne çıktı. Trump’ın, “Ne kadar güzel insanlar. Bunlarla anlaşmak çok kolay. Hiçbir Hollywood setinde bu kadar güzel insanı bir arada bulamazsınız” sözlerini Türk heyeti gülerek karşıladı.

Rus savunma sistemi S-400 ile F-35 krizinin masaya yatırıldığı görüşmeye ilişkin Ankara stratejik ortaklık vurgusuyla ‘ABD yaptırımı olmayacak’ beklentisini dile getirdi. Trump’ın kendisiyle, Beyaz Saray ise farklı vurgularla adeta top çevirdi.

 


Bu haber 1497 kez okundu.


EV9dzn.gif

SON YORUMLAR

Güneysınır Haber © 2019 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Guneysinirhaber bir Gençliğin Sesi Radyo ve Televizyon A.Ş Markasıdır.

Şafak Medya