Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Sağlık Bakanı Koca : Konya Şehir Hastanesi 2019 yılında açılacak
Sağlık
2018-08-04 18:35

Sağlık Bakanı Koca : Konya Şehir Hastanesi 2019 yılında açılacak
 
 
 
 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Konya’ya yapılan Şehir Hastanesi’nin bölgenin en önemli hastanesi olabilmesi planlanıyor. İnşallah 2019 yılının sonuna yetiştirmek istiyoruz” dedi.

Bakanlık görevine başladığı günden bu yana ilk ziyaretini memleketi Konya’ya yaptığını ifade eden  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Şehrimizi ziyaret ederek sorunlarını yerinde inceleyerek yapabileceklerimizi tespit etmek istedik. Yeni dönemde özellikle Konya değerler noktasında Türkiye’de önemli bir yere sahip. Bu anlamda sağlık kenti vizyonu ile Konya’ya hizmet etmek istiyoruz. Üniversite, eğitim-araştırma, devlet ve özel sektör iş birliği ile işgücü bir araya getireceğiz. Konya'da yapımı devam eden Şehir Hastanesi’nin bölgenin en önemli hastanesi olabilmesi planlanıyor. İnşallah 2019 yılının sonuna yetiştireceğiz. Konya’nın sağlık turizmindeki yerini de daha güçlü kılarak yol alalım istiyoruz. Bunun dışında Millet Bahçesi’nde sağlıklı yaşam alışkanlıkların değiştirilmesi ile ilgili birtakım farklı yaklaşımlarımız olacak. Bunun ilk örneğini de 100 Günlük Eylem Planı’nda yer alan Millet Bahçesi’nde planlamış olacağız. Konya’nın sesi olacağız ve bütün sorunlarını hep birlikte sonuçlandıracağız” şeklinde konuştu.

 
Anadoludabugun


Bu haber 1126 kez okundu.


EV9dzn.gif

SON YORUMLAR

Güneysınır Haber © 2019 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Guneysinirhaber bir Gençliğin Sesi Radyo ve Televizyon A.Ş Markasıdır.

Şafak Medya