Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
At, Eşek, Domuz Yedirmişler. Bu Firmalara Dikkat!
Gündem
2020-01-15 11:14

At, Eşek, Domuz Yedirmişler. Bu Firmalara Dikkat!

Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılına ait ilk tağşiş listesini yayınladı. Listede özellikle ürünlerinde at, eşek ve domuz eti kullanan firmalar dikkat çekti.

 

Bazı firmalar ürettikleri gıdada sahtekarlıkta sınır tanımazken, at, eşek ve domuz eti kullanımının artması ise dikkat çekiyor. 

VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ! 

Halkın sağlığıyla oynayan firmaların ürünlerinin toplanmamasına vatandaşlar tepki gösterdi. Sosyal medya üzerinden çağrıda bulunan vatandaşlar, halkın sağlığıyla oynayan firmalara neden ruhsat veriliyor? Vatandaşa domuz eti yediren ürünler neden piyasadan toplatılmıyor? Bakanlığa çağrıda bulunan vatandaşlar bu ürünlerin toplatılması çağrısında bulundu.

GURME GIDA LİSTEDEN DÜŞMÜYOR!Daha önce 2019 yılı Ekim ayında yayınlanan listede de yer alan ve vatandaşa domuz eti yedirdiği tespit edilen Gurme Gıda'nın yeniden listede olması büyük tepki çekti. Vatandaş cezaların caydırıcılığını sorgularken bu tip markaların kapatılmasını istedi.

TARIMDANHABER


Bu haber 928 kez okundu.


EV9dzn.gif

SON YORUMLAR

ANKETLER

Güneysınır Haber © 2019 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Guneysinirhaber bir Gençliğin Sesi Radyo ve Televizyon A.Ş Markasıdır.

Şafak Medya